Благодійний фонд ADRA Ukraine

Змінюючи одне життя, ми змінюємо цілий світ! Робити добро, допомагати тим, хто цього потребує, — це одна з підвалин українського народу, його ментальності та характеру. У цьому впевнені волонтери благодійного фонду ADRA Ukraine. Вони беруть активну участь у важливій державній справі – допомоги вимушеним переселенцям, а саме, з їх розміщенням, переїздом, за необхідністю, перекваліфікацією та працевлаштуванням. Спільно з центрами зайнятості проводяться тренінги, курси тощо.  Традиційними стали роздачі продуктових наборів, взуття та одягу, вугілля та засобів обігріву, антисептичних засобів. Пайки розповсюджують через соціальні центри, притулки, дитячі будинки сімейного типу тощо. Для дітей організовуються освітні програми та дитячі табори. Започатковано спеціальну програму Діти Європи – дітям України, за якою діти з європейських країн готують різдвяні подарунки українським дітям. 

Про добрі справи розповідає Артем Діхтярук, програмний директор благодійного фонду ADRA Ukraine

Історія виникнення Благодійного фонду  ADRA Ukraine 

ADRA Ukraine є частиною всесвітньої мережі Адвентистського агентства допомоги та розвитку (ADRA), яке здійснює свою діяльність у понад 130 країнах світу. ADRA International заснована в 1956 році як один з підрозділів Церкви адвентистів сьомого дня і має консультативний статус при Економічній і соціальній раді ООН.

В Україні ADRA Ukraine в Україні діє з 1993 року. За час своєї діяльності, завдяки підтримці донорів, організацією реалізовано близько 150 проєктів допомоги у 12 регіонах України. Надається разова та довгострокова допомога нужденним людям, незалежно від їхньої етнічної, політичної та релігійної приналежності. Понад півтора мільйона нужденних отримали матеріальну, соціальну та психологічну допомогу.

ADRA Ukraine допомагає постраждалим під час конфліктів та катастроф, переселенцям та їхнім сім’ям, дітям-сиротам, вихованцям дитячих будинків, притулків, пацієнтам лікарень, людям у «гарячих точках», особам з особливими потребами і літнім людям, пропагує здоровий спосіб життя.

Після початку бойових дій на сході України у 2014 році ми зосередили діяльність на Донецькій та Луганській областях. Тут допомагаємо з відновленням житла, забезпечуємо вугіллям та котлами для утеплення будинків і соціальних інституцій у холодну пору року, надаємо психосоціальну допомогу, доставляємо чисту питну воду, працюємо над реконструкцією та удосконаленням шкіл, дитячих садків та лікарень, забезпечуємо транспортом жителів важкодоступних регіонів уздовж лінії розмежування. Вже вдалося допомогти понад мільйону людей, які опинилися у складних життєвих обставинах чи були змушені залишити свої домівки.

Ще один важливий напрямок — допомога дітям, у першу чергу,  дітям-сиротам, а також допомога притулкам. Скажімо, в Києві, у Дарницькому районі, надавали допомогу проблемним сім’ям, створювали гуртки. Це, наприклад, безкоштовне навчання комп’ютерній грамоті — створення альтернативи вулиці. А цього року в рамках проєкту «Діти Дітям» спільними зусиллями маленьких українців та небайдужих людей було зібрано та роздано понад три тисячі подарунків. Незважаючи на важкі умови пандемії, волонтерам вдалося доставити їх тим діткам, які опинились в складних життєвих обставинах. Проєкт реалізовувався у двадцяти одній області України.

Які благодійні проєкти нині втілюються ADRA Ukraine? 

Близько  трьох тисяч громадян, що проживають у Мар’їнському та Волноваському районах Донецької області (підконтрольна територія України), отримали покращений доступ до води, зможуть користуватись новенькими колодязями. Роботи виконано в рамках проєкту «Покращений та стійкий доступ до безпечної питної води у 21 селі та малих містах (Децентралізовані водні системи) у Донецькій області (підконтрольна територія України)», який здійснюється за фінансової підтримки уряду Німеччини. У селах Донецької області встановлено п’ять систем водоочищення, проведено очищення свердловин від мулу, встановлено насоси для води. Також було виконано забір води — аналізи підтвердили її високу питну якість.

Не менш важливим стало подолання наслідків паводка в Івано-Франківській області, в Делятинській об’єднаній територіальній громаді. 158 сімей, житло котрих постраждало від стихії, отримали сертифікати на придбання будівельних матеріалів. А в Чернівецькій області таку допомогу отримало 51 домоволодіння.

17 000 літрів питної води щомісяця доставляє ADRA Ukraine до населених пунктів двох районів Донеччини. Зокрема, в м. Мар’їнка питну воду отримує місцевий садочок, де її використовують для приготування їжі та напоїв діткам.

Спільно з Управлінням ООН з координації гуманітарних питань ми реалізовуємо проєкт, спрямований на допомогу людям, які постраждали від конфлікту на сході України. В його рамках організовано рух соціального транспорту — безкоштовні автобусні перевезення. Для людей, які живуть в «ізольованих» населених пунктах уздовж лінії розмежування, це єдина можливість отримати соціальні, медичні та інші життєво важливі послуги. 

Пріоритетне право користування соціальним транспортом мають літні люди, особи з інвалідністю, люди з хронічними, онкологічними захворюваннями, сім’ї з низьким доходом. Якщо ж в автобусі є вільні місця, скористатися ними зможуть усі бажаючі. Безкоштовний транспорт курсує завдяки проєкту «Надання людям доступу до критичних послуг та медичних послуг, які проживають в ізольованих громадах Донецької та Луганської областей» за фінансової підтримки  «Гуманітарного фонду для України» при Організації Об’єднаних Націй.

З початком подій на Майдані ми стали допомагати постраждалим. Доставляли їх до медичних та реабілітаційних центрів, де з потерпілими працювали психологи та лікарі. Також безкоштовно забезпечували засобами гігієни. З початком війни на сході країни масштаби нашої діяльності, безперечно, зросли. Евакуйовували людей, допомагали вимушеним переселенцям у пошуках тимчасового помешкання, працевлаштували, забезпечували одягом та взуттям, засобами гігієни, надавали психологічну допомогу. Організація брала активну участь у діяльності різноманітних робочих груп, комітетів, у деяких із них ми були засновниками.

Яка головна ідея та цінності ADRA Ukraine? 

ADRA заснована церквою, а в місії кожної церкви є допомога людям. Христос вчив нас робити добрі справи. Без добрих справ християнство неможливе.

Які джерела фінансування благодійних проєктів?

Думаю, що суспільство в Україні певною мірою виснажилося від надання допомоги. Постійне збирання коштів, наприклад зі скриньками в метро, декого вже і дратує. Ми цього не робимо. Ми реалізовуємо індивідуальні проєкти. Знаємо людей та організації, що можуть дати кошти, і знаємо тих, хто потребує цієї допомоги. Тож працюємо індивідуально та за цільовими напрямками. 

Активно співпрацюємо з представництвами міжнародних організацій в Україні, із закордонними державними та неурядовими фондами, з програмами ООН, UNICEF тощо. Нам активно допомагає Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів — ми пропонуємо напрямок та цільову аудиторію, а вони долучаються.

Яким чином на благодійну діяльність вплинула пандемія

Від початку пандемії ми зосередилися не на Києві та великих містах, а на невеликих обласних містечках. Щільно співпрацюємо з місцевими органами влади, аби дізнатися про найнеобхідніші потреби та їхніх адресатів, щоби знати проблеми, так би мовити, з перших вуст. Купували та постачали засоби захисту, антисептики, обладнання тощо.

І робота триває. Чотири відділи освіти Донецької області – Авдіївський, Ясинуватський, Вугледарський та Волноваський  — отримали цього року обладнання та дезінфікуючі засоби для дев’яноста шести навчальних закладів, де навчається більше 12 000 дітей.

За фінансової підтримки Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів втілюється черговий проєкт, націлений на протидію коронавірусу в Україні. Його метою є створення належних умов лікування хворих та сприяння боротьбі з поширення пандемії коронавірусної інфекції COVID-19. Тридцять шість медичних закладів Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської, Вінницької, Львівської, Тернопільської, Київської, Черкаської, Рівненської,Одеської, Миколаївської, Запорізької областей отримують засоби індивідуального захисту.

Розкажіть про свій життєвий шлях. Як Ви прийшли до благодійної діяльності?

Я сам із сім’ї місіонерів, був завжди в середовищі, де людям допомагали. Після закінчення школи спеціалізувався у виші за англійською і німецькою філологією та менеджментом із сесіями в Африці та інших частинах світу, що мені надзвичайно згодилося в подальшій благодійницькій діяльності. З 2012 року — в ADRA Ukraine . Усі роки праці тут присвячені різноманітним проєктам допомоги людям. Я надзвичайно щасливий, що є частиною організації, яка допомагає людям — щиро та без умов.

Я віруюча людина і впевнений, що Бог є в кожній людині, і відкривається він по-різному. Мені відкрився через благодійництво. Я пишаюся працівниками фонду, котрі, часто ризикуючи своїм життям, як, наприклад, у зоні бойових дій, допомагають іншим.

На яких цінностях має розвиватися Україна?

Небайдужість до всього навколо повинна стати ключовим фактором поліпшення нашого життя та розвитку держави. Це стосується кожного громадянина. Ми повинні прагнути зробити щось корисне для оточуючих людей та всієї країни.

Я впевнений, що за останні тридцять років ми стали іншими — сильнішими, відданішими своїй країні. Ми стаємо кращими. Я впевнений в прекрасному майбутньому України. Я щасливий, що є частинкою процесу розбудови держави і суспільства. Навколо стає все більше небайдужих людей, які хочуть змін і хочуть працювати.

Хто ми?

Ми – благодійний фонд ADRA Ukraine

Чого ми прагнемо?

Підтримувати нужденних людей та найуразливіші верстви населення, покращуючи їхнє життя, робити їх активнішими та успішнішими в подоланні складних життєвих ситуацій.

Ініціювати позитивні зміни в суспільстві шляхом своєчасного виявлення кризових ситуацій природного, соціального, техногенного характеру та надавати підтримку нужденним та стражденним людям, допомагати їм у подоланні складних життєвих обставин та поширювати ідеї християнської любові та милосердя до ближнього.

Як до нас долучитися? 

Ви можете долучитися до нашої організації, написавши нам на електронну адресу: info@adra.ua

Як дізнатися про нас більше?

Більше інформації про нашу організацію Ви можете отримати на нашому офіційному сайті

Поділитись:

Поділитися на facebook
Поділитися на linkedin
Поділитися на twitter
Поділитися на email

Інші історії: