Громадська організація «Грузинська діаспора» (Всеукраїнське суспільне об’єднання «Георгія», Асоціація грузин України «Іберіелі») — це добровільне, самоврядне некомерційне об’єднання, що створено за ініціативою громадян України та громадян Грузії, які проживають в Україні та відносяться до грузинської етнічної спільноти.
Асоціація грузин України «Іберіелі» заснована у листопаді 1996 року під егідою культурно-благодійного фонду «Самшобло», а з 2000 р. Асоціація входить до складу Всеукраїнського суспільного об’єднання «Георгія».
Об’єднують членів діаспори спільні інтереси. Серед них — збереження національної ідентичності грузинів, які проживають в Україні, зміцнення зв’язків грузинської діаспори з Грузією; популяризація грузинської культури та традицій в українському суспільстві.
Про те, як грузини України організували налагоджену мережу волонтерів та допомагають у найскладніший для України час — розповідає Бесік Шамугія, президент Асоціації грузин України «ІБЕРІЕЛІ» та Всеукраїнського суспільного об’єднання «Георгія».
Ціннісна основа
Місія діяльності об’єднання як на початку створення, так і зараз, залишається однаковою — сприяння збереженню самобутності, розвитку мови, освіти, національної культури грузинського народу, розвитку та зміцнення міжнаціональних зв’язків та дружби між народами Грузії та України.

Ми вважаємо дуже важливим — бути саме українським грузином. Це означає з повагою ставитися до місця, де живеш. Спочатку це твій під’їзд, твоє подвір’я, твоя зупинка, ну а далі — масштаб свого району, міста та країни у цілому. Треба любити. Любити Україну, українську мову.
Для нас також важлива толерантність. Необхідно поважати один одного, той спосіб життя, який хтось обирає. І ще одна засаднича риса, яку ми цінуємо, — це, власне, відповідальність.
Діяльність організації, проєкти
«Грузинська діаспора» здійснює свою діяльність за кількома напрямками та програмами.
У рамках програми «Культура» організація сприяє співпраці грузин, які проживають в Україні та Грузії в галузі культури, науки та спорту.

Серед численних подій зокрема організація заходів, спрямованих на збереження національних традицій (організація та проведення фестивалів національної культури, концертів, конкурсів, семінарів, презентацій та ін.); популяризація культурної, наукової, спортивної та іншої діяльності видатних людей грузинської національності, які проживають в Україні; співпраця з представниками інших діаспор та національних громадських об’єднань України; підтримка та розвиток творчих зв’язків з громадськими організаціями, державними та приватними організаціями, творчими спілками та професійними асоціаціями, фондами, комітетами, діячами культури та мистецтва, науки України та Грузії.
Програма «Спадщина» передбачає духовне, моральне та естетичне виховання підростаючого покоління шляхом залучення їх до цінностей національної культури; відродження, творчий розвиток та широке поширення мовних, побутових, музичних та танцювальних традицій грузинського народу; збір дослідницької інформації, фотографій, експонатів з історії та національних традицій грузинів.
Пандемія
З перших днів оголошення епідемії ми організували кризовий центр спочатку у Києві, а потім у регіонах. Допомагали всім, кому була потрібна наша допомога: похилим людям, хворим, дітям та сім’ям, які приїхали на заробітки в Україну та втратили роботу. Допомогу здійснювали також наші активісти у регіонах України.



На початку 2022 року ситуація трохи покращилася, діаспора зітхнула, але, на, жаль, як виявилося, ненадовго…
Знову війна
24 лютого вся Україна прокинулася в кошмарі. Почалася повномасштабна війна. Багато наших співвітчизників кілька разів проходили війну, бігли в 90-х з Абхазії, потім із Самачабло, потім знову війна 2008 року. У нас є співгромадяни, які тричі тікали від війни.
Понад 20% етнічних грузин проживали в Луганській та Донецькій областях, багато хто з них був біженцями з Абхазії і в 2014 році знову їм довелося тікати від російських окупантів.
Грузини, як ніхто, розуміють ситуацію, яка зараз відбувається в Україні. І кажуть — все відбувається за одним сценарієм. У 2008 році Світ промовчав, але зараз ситуація змінилася. І грузини усвідомлюють — Україна сьогодні платить жахливу ціну за свою свободу та незалежність, проте обов’язково переможе.
Волонтерство в умовах війни
За перші кілька днів повномасштабної війни команда нашої діаспори почала діяти ще активніше. Ми удосконалили кризовий центр — благодійну Платформу, щоб волонтери могли обирати ті категорії допомоги, які були першочергово необхідні. Допомога переселенцям, пошук ліків та продуктів, автоволонтерство та допомога в кіберпросторі.
Спільно з посольством Грузії в Україні займалися евакуацією громадян Грузії, жінок та дітей. Активно працювали з волонтерами Грузії, які приймали біженців із України.

З перших днів члени нашої організації записалися до місцевих територіальних оборон. Багато наших співвітчизників зараз беруть участь у бойових діях.



Хотів би відзначити також наших підприємців, лікарів, кухарів та кулінарів грузинських ресторанів, які допомагали и допомогають організовувати харчування для місцевої самооборони, роздають гаряче харчування нужденним на вулицях.


З перших днів війни почали надходити дзвінки з Грузії. Вже за тиждень почали надходити гуманітарні вантажі. На початку проблема була з логістикою, але й це питання ми вирішили швидко.


Наразі ми продовжуємо представляти гуманітарні вантажі до різних регіонів України. Крім цього, мобілізуємо фінансову допомогу для допомоги українській Армії, практично щодня здійснюється переказ коштів. Для здійснення статистики нам надсилають квитанції.
Окрім організації волонтерської роботи у 16 обласних центрах, керівники наших осередків запустили місцеві канали у меседжері, де збирали інформацію, фільтрували, а потім опрацьовували ії у центральному офісі Києва.
Ціна свободи
Вся наша славетна історія — це боротьба. Боротьба за власні права, справедливість. Українці та грузини завжди знали ціну власній свободі. Зараз ми вкотре це доводимо. Весь світ затамував подих, кожна адекватна людина розуміє, що зараз ціною власного життя ми захищаємо не лише незалежність України, а й демократію всієї Європи.
Ми обов’язково переможемо у цій війні, Україна поверне свої землі. Ми відбудуємо міста та навіки увійдемо в історію світової демократії.
Разом ми сила! Слава Україні!
Слава ЗСУ! Слава нашим героям!
Долучитися
Сайт діаспори: Iberieli.org
Пошта: diaspora@iberieli.org
Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/IBERIELI.ORG