HILLEL CASE – найбільша міжнародна єврейська студентська організація. Її головне завдання – залучення єврейської молоді до процесу відродження єврейського общинного життя, виховання нового покоління талановитих лідерів, вивчення єврейської історії, традиції та культури, реалізація програм, спрямованих на сприяння духовному розвитку молоді у сфері освіти та культури.
Окрім освітянства у HILLEL CASE також займаються волонтерством. Зокрема розширюють культуру ізраїльського волонтерства.
Детальніше про діяльність організації та плани на майбутнє розповідає Осік Аксельруд, регіональний директор HILLEL CASE.

Історія створення
HILLEL CASE заснована в 1923 році в США і названа на честь великого єврейського мудреця раббі Гілеля. Сьогодні понад 600 центрів «Гілель» працюють на території США, Канади, Ізраїлю, Латинської Америки, Австралії, Європи та Азії.
В Україні HILLEL CASE був створений у 1996 році. Нині він об’єднує студентські центри Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Львова, Кишинева, Мінська, Тбілісі та Баку. Головне завдання HILLEL CASE — залучення єврейської молоді до процесу відродження єврейського общинного життя, виховання нового покоління талановитих лідерів, вивчення єврейської історії, традиції та культури, реалізація програм, спрямованих на сприяння духовному розвитку молоді у сфері освіти та культури.

До війни наші єврейські молодіжні центри, усі українські «Гілелі» жили своїм кращим життям – активно розвивали освітній напрямок, популяризували єврейську культуру, проводили творчі зустрічі та міжрегіональні заходи.
Волонтерство
Звісно, HILLEL CASE – це не тільки міжнародна платформа для розвитку, навчання й розваг для молоді, але й наразі – одна з організацій з найпотужнішою командою волонтерів усіх віків. Наші хлопці та дівчата співпрацюють з багатьма іншими громадськими організаціями, аби разом мобілізувати сили та надати допомогу усім, хто її потребує у ці скрутні часи.

Ми навчали волонтерству юнаків та дівчат – розповідали про культуру волонтерства в Ізраїлі, про те, що це також робота та цікавий корисний досвід, і волонтерити – це круто.
Авжеж, зараз [після початку повномасштабної війни – ред.] охочих більше – і молодь, і дорослі відкрилися до цієї справи, активно допомагають нам – від фізичної роботи (завантаження/розвантаження продуктів, розвезення речей та продуктових наборів тощо) до фасування тих самих продуктів, забезпечення логістичних маршрутів, пошуку речей, додаткових людей. Ми також допомагаємо людям похилого віку. Адже бабусям та дідусям, як ніколи, потрібна підтримка не тільки побутова, але й психологічна.

Останні 11 років ми також були учасниками міжнародного благодійного проєкту «Тижні Добрих Справ», що паралельно проходить у 15 країнах світу та приурочений до Дня Волонтерства також. Унікальність проєкту в тому, що головний його акцент – саме на ресурсній допомозі: жодних грошей – лише бажання та можливість допомогти!

HILLEL в умовах війни
Не можемо передати словами, що коїлось перші тижні у «Гілелях» України та світу. Тисячі людей, які були у відчаї й потребували підтримки, приїжджали на кордон із Польщею або Молдовою. Наші волонтери зі Львова та Кишинева ледве встигали їх приймати.

У будівлю, де розташований наш затишний харківський «Гілель», потрапила ракета. Тотальний хаос був й у Києві, де життя неначе зупинилося на кілька тижнів.
Велике навантаження припало й на Дніпро та Одесу – співробітники наших центрів швидко перекваліфікувалися і спрямовували всі зусилля на гуманітарну допомогу та поміч в евакуації.

Зараз незважаючи ні на що, ми продовжуємо нашу місію – хтось не припиняв, навіть під обстрілами, допомагати нужденним, деякі наші хлопці пішли на передову та в ТРО, дівчата приєднались до столичних волонтерських рухів та медиків, які рятують бійців, організована постійна видача продуктових наборів по всіх містах України. Справжній єдиний фронт боротьби, гуманізму та любові.

Емоційне вигорання
Щоб завадити емоційному вигоранню, спустошенню, ми завжди нагадуємо нашим працівникам не забувати про баланс між роботою, волонтерством та відпочинком, волонтерством та життям. Варто не соромитися приділяти час собі та власним потребам, звертатися по допомогу, якщо це потрібно, та спілкуватися.

Долучитися до HILLEL
Ми завжди відкриті для нових облич, робочих рук, щирих посмішок та цікавих ідей! Незалежно від того, в якому місті України ви знаходитесь, чи де би ви зараз не розпочинали тимчасове нове життя – приєднуйтесь до нас! Репости у соцмережах також творять дива – тож давайте робити їх разом! Якщо не ми, то хто? Якщо не зараз, тоді коли? Є сторінка HILLEL у фейсбуці https://www.facebook.com/hillel.case/ , телефон київськогої філії — 044 246 4593, або пошта — office@hillel.su.